Прополіс

    Повернутися назад    

Властивості прополісу

Прополіс – це складна суміш смол та бальзамів, ефірних масел, біологічно активних комплексів (органічні кислоти, складні та прості ефіри, флавоноїди, каротиноїди, терпени, вітаміни, екзими, антибіотичні речовини, більше 25 мікроелементів та інші природні сполуки), якою бджоли дезінфікують свій вулик і все в ньому.

Прополіс має бджолину та рослинну природу. Він утворюється під час збору, транспортування та використання бджолами бальзамічних, смолистих та клейких речовин з бруньок, листочків та кори рослин. При цьому на всіх етапах проходить процес збагачення прополісу специфічними речовинами бджолиної природи. Кількість цих речовини, у великій мірі, і зумовлює якість прополісу та прояв його цілющих властивостей. Прополіс використовується медоносними бджолами для покриття внутрішніх поверхонь свого гнізда для його дезинфекції, укріплення, герметизації та для виконання інших захисних функцій.

В прополісі повною мірою виражені могутні захисні властивості рослинного світу та бджолиної родини, направлені на протистояння хвороботворній мікрофлорі і для забезпечення нормальної життєдіяльності бджолиної сім'ї.

Прополіс проявляє антибіотичні, протимікробні, антибактеріальні, протизапальні, анестезуючі, імуномоделюючі, онкопротекторні, антиоксидантні, регенеративні, антимікотичні, антивірусні та інші властивості. Його використовують у випадку захворювань:

• шлунково-кишкового тракту: виразок, гастритів, колітів, геморою.

• дихальних шляхів: бронхітів, астми, пневмонії, туберкульозу.

• ротової порожнини: стоматитів, некрозів, кровоточіння ясен, зубного болю та зв`язаних з ним запальних процесів.

• ЛОР органів: отитів, ангін, фарингіту, гаймориту, тонзиліту, риніту, вушний шум.

• сечостатевої системи: аденома, хронічний та специфічний простатит, нефрит, цистит, ерозія шийки матки.

• дерматології: кандидомікоз, фурункули.

• опорно-рухового апарату: остеохондроз, поліартрит, захворювання суглобів, хребтовій грижі.

• очей: конюктивіти, кератити.

Прополіс з успіхом використовують для лікування зовнішніх механічних ушкоджень (порізів, травм), важконезаживаючих ран та опіків (креми, мазі). Прополіс чудово піднімає місцевий та загальний імунітет, добре поєднується з іншими імуномоделюючими засобами.

Протипоказанням є алергічна реакція на прополіс.

Спосіб вживання. 10-15 крапель спиртової настоянки прополісу наносять на шматочок хліба або цукру, вживають за 15 -20 хв. перед їжею 2 -3 рази в день. Курс прийому прополісу може продовжуватись до чотирьох тижнів.

При захворюваннях опорно-рухового апарату, поруч з настоянкою прополісу та нерозчиненого прополісу, зовнішньо використовують 10% прополісну мазь.

У випадку захворювань ротової порожнини добрий результат дає жування прополісу.

    Повернутися назад